Ana Sayfa  Sohbet  Türkiye  E-Kart    Messenger    Güzel Sözler  Fıkralar  Oyun  Radyo İletişim

GünLük GazeteLer :    GünLük Burcunuz :       ♥ Aşk Sembolleri

  Aşk garip bir oyun. Ayrıca garip olan sadece aşkın kendisi değil, aynı zamanda aşkın sembolleri de oldukça farklı. Gelin aşkın sembollerine birlikte bir göz atalım... 

  Ejderha
  Ejderha özellikle çinde büyük bir önem taşıyor. Çünkü ejderha üretkenliğin bir simgesi ve bu yüzden de hiçbir kutlamada eksik olmuyor. Ayrıca bu yıl "Ejderha" yılındayız... İlgilenenlere duyurulur! 

  Gül 
  Gül antik astrolojide Venüs'ün ve aşkın simgesi olarak kabul ediliyordu. Gerçi günümüzde de anlamını hala yitirmeyen gülün yeri her zaman ayrı olacak. 

  Yumurta 
  Yumurta Yahudilerde, Hıristiyanlarda ve aynı zamanda filozoflar için üretkenlik anlamını taşıyordu. 

  Elma 
  Havva'nın Adem'i baştan çıkartması elmaya bağlanıyor. Herhalde o gün bugündür de elmanın erkekleri baştan çıkarmak için kullanılan bir meyve olarak kabul edilmesi gayet doğal. 

  Timsah 
  Gambia'da bir söylentiye göre nehirde beyaz bir timsah görürseniz, çok çocuğunuz olurmuş. Nehirde beyaz timsah gören oldu mu bilinmez ama, ülkemizin beyaz timsah görmeye hiç mi hiç ihtiyacı yok. 

  Nişan yüzükleri 
  Hayatını birlikte geçirmeye karar veren çiftlerin ve sonsuz sevginin simgesi olan nişan yüzükleri çok eskilere dayanıyor. Güncelliğini de hala yitirmedi. 

  Ay 
  Gece tanrıçası Sirona'nın simgesi olan ay, aynı zamanda üretkenliğin de bir simgesi. 

  Yılan 
  Yılan birçok kültürde görüntüsü ve hareketliliğinden ötürü cinsellikle karşılaştırılıyor. 

  Salatalık
  Freud için dik duran herşey erkeklerin cinsel organını simgeliyor, özellikle rüyalarda. Ayrıca daha antik çağda bile dik duran nesneler tanrıların cinsel organını simgeliyordu. 

  Dudaklar 
  Kırmızı dudaklar her zaman kadınların cinselliğe hazır olduklarını ve birşeyleri arzulamaya başladıklarını gösteren bir simge olmuştur.

  Kurbağa
  Eskiden kurbağ gören kişinin ikizleri olacağı düşünülürmüş. Ayrıca kadınların kurbağ gördüklerini söylemeleri cinsel ilişkiye girmek istediklerini belirtirmiş. 

  5 duyu ve cinsellik

  Bebeklerin ilk duydukları ses, annelerinin kalp atışıdır. Büyüyünce bile bu sesi duyduğumuzda büyük bir huzur kaplar içimizi. Genellikle sevgililerde birbirlerinin kalp atışlarını dinlemekten çok hoşlanırlar. Kadınlar işitme açısından erkeklere oranla hassastır ve genelde yumuşak müziklerden hoşlanırlar. 

  Dokun bana

  Kulak memesi ağız, göğüsler, kalçalar ve ayaklar en fazla haz duyulan yerler olarak bilinir. Ayrıca karın da bu sıcak noktalardan biridir. Erkekler genellikle karın bölgesinden daha çok uyarılırken, kadınların en fazla uyarıldıkları noktanın göğüsler olduğunu söyleyebiliriz. 

  Ten kokusu

  Herkesin vücudunun kendine has bir kokusu vardır. Bu koku tıpkı parmak izi gibi herkeste farklılık gösterir ve kimsenin kokusu birbirine benzemez. Gallup araştırma şirketinin yaptığı geniş kapsamlı araştırmaya göre, kadın ve erkeklerin yüzde 71'inin ten kokusunu büyük bir cinsel uyarıcı olarak kabul ettiğini gösterdi. 

  Görüntü

  Yine hepimizin bildiği bir gerçekle yüz yüzeyiz. Görsellik, erkekleri kadınlara oranla çok daha fazla uyarır. Fakat son yıllarda yapılan araştırmalar, kadınların kendilerini rahat bıraktıkları takdirde erotik görüntülerden en az erkekler kadar zevk alabileceklerini gösterdi. 

  Renkler

  Araştırmalara göre kadın ve erkeğin seksi bulduğu renkler şöyle sıralanıyor: Kan kırmızısı, koyu mavi, mor, siyah, sarı, kahverengi ve gri. Amerikalı seks terapisti David Schnarch'a göre gözlerini kapatanlar aslında kendilerini renklerin zevkinden mahrum bırakıyorlar. 

  Acı ve tatlı

  Kadınların acıya daha fazla hassasiyeti vardır ve genellikle tatlıyı tercih ederler. Erkekler ise tuzluya karşı daha zayıftırlar. Alınan tatlar ve buna bağlı olarak alınan hazlar özellikle oral seks uygulayan çiftler için büyük önem taşır. Lezzet ne denli hoşunuza giderse, o denli çok uyarılırsınız